KnihomolCon 2020 - přidána fotogalerie

Událost se konala 31.1.2020 9:00 - 18:00 v T-klubu.

V pátek 31. 1. 2020 se v prostorách T-Klubu a dětského oddělení uskutečnil už druhý ročník KnihomolConu. V  průběhu celého dne se zejména mladí návštěvníci mohli těšit na workshopy, zajímavá setkání a soutěže v podobě hádanek nebo kvízů.

Zájemci si vyzkoušeli výrobu záložek a placek, origami či black poetry, což je metoda vytváření textů – stačí vzít noviny nebo poškozenou knihu, koupit pěkně tlustý fix a začernit slova, která se nám nelíbí, nebo je nepotřebujeme.

Autorka Dita Čikovová nám přijela představit svou knihu Zoe o sedmnáctileté studentce, jejíž život se jednoho dne obrátí naruby, když se stane svědkem vraždy. Pachatel se pohybuje ve vysokých politických kruzích a ona se stává nepohodlnou, což rozjíždí kolotoč dobrodružství a nebezpečných situací, nečekaně ale i první milostné vzplanutí. Otvírá se před ní svět, jaký doposud nepoznala… Možnost klást dotazy se postupně rozvinula v zajímavou diskusi nejen o tvorbě samotného textu, ale také o spolupráci autora a nakladatelství, kdo má jaký úkol, na čem se podílí a co od sebe navzájem mohou očekávat.

Cílem celého KnihomolConu bylo představit knihovnu nejen jako skladiště knih a místo vzdělávání a přednášek, ale také jako prostor otevřený zábavě, neobvyklým zážitkům a sdílení nápadů. Doufáme, že si účastníci den v knihovně užili, a těšíme se na viděnou na dalším ročníku!

Mgr. et Mgr. Ivana Šrámková

 

Fotogalerie


KnihomolCon 2020