Kniha ti sluší – dárky pro čtenáře

Světový den knihy a autorských práv se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Oslavou tohoto dne je tradičně kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Stejně jako v minulých letech zůstává dominantním cílem kampaně podpora a propagace české knižní kultury. Opět se zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů pod sloganem Kniha ti sluší prezentuje knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích. Pro všechny příznivce knížek a čtení je letos připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude v týdnu od 23. dubna uplatnitelný ve všech knihkupectvích zapojených do kampaně.

Mediálními partnery kampaně Kniha ti sluší 2018 jsou Deník, Xantypa a Proti šedi.

Knihovna Karla Dvořáčka se k těmto oslavám připojuje tradiční akcí: V pondělí 23. dubna 2018 získají:
– nově přihlášení čtenáři slevu na ročním registračním poplatku (jednotná cena v tento den 50 Kč), dárkový kupón na 15% slevu na nákup knih ve vybraných knihkupectvích, dárkový poukaz na slevu 20 % na nákup ve Slunečnici – květinářství u knihovny a papírovou růži

– čtenáři, kteří si 23. 4. 2018 vypůjčí knihu/knihy, získají dárkový kupon na 15% slevu na knihy ve vybraných knihkupectvích + placku „Kniha ti sluší“.

Všechny dárky budeme vydávat do vyčerpání zásob.