Klub přátel KKD o. s. v akci

Přátelé Knihovny Karla Dvořáčka mají za sebou třetí Literární toulky a připravují další Literární čaj o páté.

Za krásného slunného dne se jedenáctičlenná skupina členů Klubu přátel KKD vypravila na Knižní veletrh do Havlíčkova Brodu. Kromě bohaté nabídky jednotlivých nakladatelství jsme se účastnili řady doprovodných akcí.

Tradičně jímavé bylo vystoupení Eriky Bezdíčkové, která přežila Osvětim a na veletrhu představila svoji knihu Moje dlouhé mlčení. Michal Ajvaz přitáhl pozornost úryvky ze své novinky Lucemburská zahrada. Líbilo se vystoupení Pepy Nose, který četl z nové knihy Odvrácená strana šoubyznysu a současně zazpíval písně z právě vydaného alba.

Velmi jsme se pobavili na autorském čtení Ludvíka Vaculíka. S vervou sobě vlastní sáhl po prvotině Rušný dům a ve svém zaujetí zapomněl i na určený čas. Působivé bylo setkání  s běloruskými básníky Alesem Razanovem Vitalem Ryžkovem, které skvěle doplňoval Sergej Smatričenko, překladatel žijící v současné době v Brně. Běloruské autory uvedli předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček a spisovatel Jáchym Topol.

Protože slunné počasí lákalo k procházce, několik účastníků si prohlédlo krásné historické centrum města. Jedna z nás při té příležitosti zavítala do havlíčkobrodského muzea a zúčastnila se Diskuse o K. H. Borovském, konané v rámci Česko-rakouského literárního festivalu. Na závěr lze konstatovat, že i třetí literární toulky Klubu se vydařily. Škoda, že nás nebylo víc!

Netoulali jste se s námi? Nevadí. Přijďte na třetí Literární čaj o páté. Tentokrát se sejdeme se známou českou spisovatelkou Irenou Douskovou a redaktorem brněnského nakladatelství Druhé Město Milošem Voráčem. Více informací o termínu i aktérech najdete na stránkách Klubu. Srdečně zveme.