K.O.Z.A.2.0 speciál aneb Mozek na dovolené

Událost se konala 22.6.2021 18:00 - 19:00 mimo knihovnu.

Zveme Vás na on-line lekci mozkového joggingu, která se koná v úterý 22. června 2021 v 18 hodin na www.facebook.com/KnihovnaVyskov. Tvorbu Vašich synapsí podpoří trenérka paměti České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Zdeňka Adlerová. Připojte se k Události a nezapomenete "přijít".

Opakování je matka moudrosti, a proto si připomeňme informace, které zazněly ve webináři Mozek v době covidové vysílaném v rámci Národního týdne trénování paměti v březnu tohoto roku:

„Virus SARS-CoV-2 má podle nejnovějších studií negativní dopad také na mozek. Nemoc COVID-19 je z hlediska paměti riziková a nerozlišuje věk pacienta. Může lidské vnímání zasáhnout jednak krátkodobě (v podobě deliria), jednak může vyvolat dlouhodobé změny v paměti, vnímání a schopnosti udržet pozornost. Zvyšuje také riziko demence a výskytu Alzheimerovy nemoci během stárnutí.“  (neuroložka Natalie C. Tronson, University of Michigan)

Netrpí však pouze mozek "pozitivních" na tento virus. Paměť, pozornost, pohotovost, schopnost vyjadřování se může vlivem omezení sociálních kontaktů zhoršit i u "negativních". Stres je zabiják mozku, a proto bychom blížících se prázdnin/dovolené měli využít k relaxaci. Nic se však nemá přehánět, protože i u mozku platí: Co nepoužíváš, o to přijdeš.

Ve speciálním vydání cyklu K.O.Z.A.2.0 se dovíte jak spojit odpočinek s mozkovým joggingem, abyste se zbavili stresu, ale aby Vám "nezřídla" synaptická síť.

Pro vylosované aktivní účastníky webináře máme odměnu: