Jižní Morava čte s Jiřím Šanderou

V rámci projektu „Jižní Morava čte“ navštívil 13. 10. 2017 Knihovnu Karla Dvořáčka ve Vyškově Jiří Šandera, spisovatel a vydavatel z Milonic na Blanensku.

Tento sympatický autor mnoha knih pro malé i starší děti si povídal s žáky čtvrtých tříd ZŠ Morávkova. Vůbec se nepotvrdila špatná pověst pátku třináctého, protože beseda se opravdu vydařila.

Autor dětem krátce představil rodnou ves vlastní básní a pak už vyprávěl o svých spisovatelských začátcích, o tom, co všechno je třeba, aby kniha spatřila světlo světa. Představil některé své knihy a došlo i na krátké čtení a vtipné hádanky ze světa zvířat.

Žáci pana Šanderu zahltili otázkami, na které se snažil trpělivě a s humorem odpovídat. Děti se dobře bavily a dozvěděly se spoustu nových věcí ze světa knih. Například, že ani renomovanému a zkušenému spisovateli neskáčou příběhy na papír samy od sebe,  a že i dospělý autor někdy dělá chyby. To asi ocenily zvláště děti, které se právě pokouší o své literární a kreslířské prvotiny v rámci projektu Jižní Morava čte.

Beseda probíhala v uvolněné atmosféře a zakončila ji malá autogramiáda.

Děkujeme ještě jednou panu Jiřímu Šanderovi i paním učitelkám a dětem ze ZŠ Morávkova za pěkné dopoledne a těším se na novou knihu pana Šandery i literární dílka dětí, které zanedlouho budu mít možnost číst.

Jana Slezáková, knihovnice KKD Vyškov

Fotogalerie


Jižní Morava čte s Jiřím Šanderou