Jižní Morava čte i v roce 2021

Moravská zemská knihovna (MZK) s podporou Jihomoravského kraje a ve spolupráci se zapojenými jihomoravskými knihovnami organizuje již 6. ročník soutěže pro děti a mládež v rámci projektu „Jižní Morava čte“. Tématem letošního ročníku je „Teď to vidím jinak“, jehož cílem je reflexe současné situace. Cílem projektu je rozvinout u dětí a mládeže nejen touhu po čtení, ale současně jim přiblížit knihovny jako místa, kde se snoubí zábava s poznáním, vzděláním a současně komunitním životem. Jako místa, jimiž se dá vstupovat do různých světů.

Součástí projektu je i soutěž na téma „Teď to vidím jinak“ pro děti z Jihomoravského kraje ve věku od 4 do 15 let, které se do ní mohou přihlásit prostřednictvím velkých městských či malých, obecních knihoven, a to jako jednotlivci nebo v kolektivech. Probíhat bude opět ve třech tvůrčích disciplínách: literární, výtvarné nebo audiovizuální tvorbě a v jejich podkategoriích, jako například libovolný literární útvar, kresba, malba, komiks, fotografie, krátký film a další. V minulém ročníku se do projektu zapojilo celkem 50 jihomoravských knihoven a proběhlo v nich na vzdory pandemii koronaviru na 90 doprovodných akcí. 

Z regionálního kola vzejdou vítězové v jednotlivých kategoriích, kteří se utkají v krajském kole. Slavnostní vyhlášení nejlepších proběhne v prosinci ve dvou fázích, přičemž závěrečné vyhlášení budou hostit již tradičně prostory Hvězdárny a planetária Brno. Vítězové jednotlivých soutěžních kategorií budou oceněni diplomem a převezmou věcné dary z rukou ředitele MZK, Tomáše Kubíčka.

Více informací naleznete na:

http://www.jiznimoravacte.cz/

https://www.facebook.com/jiznimoravacte/

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na knihovnici Janu Slezákovou, kontakt slezakova@kkdvyskov.cz