Jižní Morava čte 2019 – vyhodnocení místního kola soutěže - AKTUALIZOVÁNO

Akualizováno:

Po loňském vítězství Ibrahima Hazaa v literární kategorii mladších dětí uspěla i tento rok ve finále naše čtenářka. Čtrnáctiletá Klára Hrdová se umístila na krásném druhém místě v literární kategorii nejstarších dětí. Blahopřejeme!

V sobotu 30. listopadu 2019, v rámci Dne pro dětskou knihu, proběhlo slavnostní vyhlášení výherců místního kola literární soutěže Jižní Morava čte.

Tématem čtvrtého ročníku bylo Tajemství knihovny a svými díly se mohly pochlubit děti od nejmladšího – školkového věku až po patnáctileté skorodospěláky. V různých kategoriích mohli soutěžící kromě klasického psaní příběhů také malovat obrázky, vyrábět koláže i 3D modely, kreslit vlastní komiks nebo třeba pořídit fotoreportáž na dané téma.

Místní kola soutěže probíhala od září v mnoha knihovnách našeho kraje a každá knihovna poté poslala své výherce do krajského kola v Brně.

Přímo do naší knihovny děti odevzdaly přes třicet prací a tak vybrat ty nejlepší nebylo vůbec snadné. Vyhrát by si zasloužily všechny děti, snažily se, stálo je to hodně času a úsilí, ale pravidla jsou neúprosná.

Ačkoliv letošní téma zní Tajemství knihovny, my žádné tajnosti dělat nebudeme a zveřejňujeme letošní výherce za naší knihovnu. Nyní můžeme jen napjatě čekat, jak dopadnou naše „želízka v ohni“ v brněnském finále.

Oceněné práce všech kategoríí budou vystaveny v dětském oddělení knihovny Karla Dvořáčka.

Kategorie volné tvorby 1.–5. třída

 1. Anastasiia Myshko
 2. Sofie Rašnerová
 3. Jan Crhonek

Kategorie literární 2.-3. třída

 1. Sára Dytrtová
 2. Tereza Raputová

Kategorie literární 4.-5. třída

 1. Ibrahim Hazaa
 2. Šimon Dytrt
 3. Marcela Hofbauerová

Kategorie literární 6.–9. třída včetně nižších ročníků víceletých gymnázií

 1. Klára Hrdová
 2. Veronika Kostihová, Kateřina Zelená
 3. Anna Veselá

Ukázka z práce Ibrahima Hazaa:

 

 

 

Fotogalerie


Jižní Morava čte 2019