Jindřich Štreit: Zastavit čas. Povídání o tom, co na fotografiích není…

Událost se konala 12.4.2022 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

Knihovna Karla Dvořáčka vám nabízí jedinečnou příležitost osobně poznat Jindřicha Štreita, světově uznávaného fotografa a dozvědět se přímo od autora příběhy jeho fotografií.

Prof. Štreit se ve své tvorbě zaměřuje na dokument se silným sociálním akcentem. Za komunismu zachycoval hlavně venkovský život, za své dílo byl v osmdesátých letech vězněn. Dnes fotografuje různé sociální i etnické skupiny, obyvatele malých obcí, drogově závislé, nevidomé či handicapované. Objekty svých snímků nelituje ani neodsuzuje, zaznamenává jejich osudy.

Čtyřiasedmdesátiletý rodák ze Vsetína má za sebou více než 1350 samostatných výstav, vydal tři desítky knih a jeho práce jsou zastoupeny v mnoha významných světových institucích včetně Muzea moderního umění v New Yorku. Působí jako vysokoškolský pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Svým celoživotním dílem provede návštěvníky svého komponovaného pořadu v knihovně v úterý 12. 4. 2022 v 16.30. Promítání fotografií, osobní zážitky a postřehy Jindřicha Štreita proloží písničky olomouckého folkového písničkáře Nosláva. Prostor bude také pro dotazy z publika.

Počet míst omezen. Předprodej vstupenek od 1. 4. 2022 v referenčním oddělení (přízemí vpravo).