Jen tak si klapat s Honzou Čápem

Událost se konala 20.4.2021 18:00 - 19:00 mimo knihovnu.

Zveme Vás na on-line besedu s bývalým knihovníkem, novinářem a spisovatelem Janem Čápem. Připojte se k Události a nezapomenete "přijít".

Pořádáme ve spolupráci s Klubem přátel KKD.

Jan Čáp (*1966 v Příbrami) je novinář, který pracoval jako knihovník v pražském Klementinu, vystudoval anglistiku na FF UK v Praze, překládal knihy, filmy i TV seriály. Po rozhlasovém angažmá v londýnské BBC působil v v Lidových novinách, časopisech Instinkt, Týden, měsíčníku Reader´s Digest, čtrnáctideníku Newsweek a TV Barrandov. Od roku 2017 je redaktorem týdeníku Téma.

V roce 2020 vydal svou první knihu Klapy Klap. Vzpomínkový román o 23 obrazech a dvou tuctech barevných ilustrací Dominika Drábka provází čtenáře nejistotou dospívání, při kterém se ve zdánlivě šedivé zóně hrdina těsně vyhne disidentům, sovětské raketě a prvnímu sexu. A než se občansky zorientuje, odvedou ho k chemickému vojsku, kde jsou zakázané i kazetové magnetofony:


„Hranice mezi dobrem a zlem vede každým lidským srdcem, jak si za svým ostnatým drátem všimnul už Alexandr Solženicyn. Ani u nás ovšem nekličkuje mezi fankluby a nerozlišuje mezi výložkami nebo politickými stranami. Dobro a zlo prostě nemají trvalou adresu,“ zaznamenává si Klapy klap do deníku retronauta. Když už si po čtyřítce myslel, že včerejšek je to jediné, co mu zítra zbude, dostal ještě jednu šanci.

Koná se 20. dubna 2021 v 18 hodin na www.facebook.com/KnihovnaVyskov.

Stránky autora: