Je tu opět „knihovní charitativní léto“!

Malá rekapitulace: Před lety jste sbírali pro olomouckou dětskou onkologii padesátníky, pro dětský domov na Uherskohradišťsku plyšové hračky na aukci. Do Afriky jsme posílali obsah vašich autolékárniček, následující rok háčkované čtverce a loni jste vyráběli chobotničky a ponožky pro nedonošená miminka.

Právě poslední „háčkovací charita“ měla velký úspěch. Proto jsme se rozhodli i letos podpořit projekt zapsaného spolku Nedoklubko Pomozte nám srdcem. Tentokrát nebudeme obdarovávat miminka, ale jejich statečné maminky.

Se srdíčky má Nedoklubko velké plány. Primárně budou součástí povzbuzujících balíčků pro maminky bezprostředně po předčasném porodu v celé republice. Balíček bude obsahovat purpurové srdíčko, speciální brožurku, kterou spolek připravuje ve spolupráci s neonatologickými sestřičkami a dalšími odborníky z oboru. Aby nejen maminky, ale i ostatní blízcí předčasně narozeného děťátka dostali odpovědi na otázky, které je nejvíce trápí.

Kampaň vychází z hesla projektu Mámy pro mámy – „pomáháme srdcem“. Pomozte nám i Vy. Ručně vyrobeným srdcem, které spolu s povzbuzujícím vzkazem darujeme mamince po předčasném porodu.

  1. Vyrobte PURPUROVÉ SRDCE.
  2. Napište POVZBUZUJÍCÍ VZKAZ pro maminku
  3. Předejte do 31. srpna 2018 v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, která srdce Vaším jménem předá koordinátorce Nedoklubka.

K výrobě srdíček je určená konkrétní příze. Zaplatili jsme 1 139 Kč za prvních 40 klubíček (28,47 Kč/1 klubíčko), které si můžete koupit přímo v knihovně.

Neumíte tvořit, ale chcete s námi pomáhat? Pomozte nám finančním darem, ze kterého zakoupíme materiál.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

Návod na výrobu háčkovaného srdíčka

Více návodů a odkazů na e-shopy