Interaktivní výstava Hry a hlavolamy

Ve dnech 23. a 24. dubna 2012 se v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově koná celostátní setkání knihovníků-trenérů paměti na jejich tradiční Dílně. Letošní téma zní Hrátky s pamětí. Kurzy trénování paměti mají v naší knihovně již dlouholetou tradici. Proto jsme se rozhodli rozšířit program Dílny i pro veřejnost.

V posledních letech již knihovna přestává být pouhým výpůjčním čí informačním místem, ale stává se kulturním a sociálním centrem všech komunit v dané oblasti. Ne každý čtenář je členem místní knihovny. Naopak. Lidí, kteří nejsou uživateli knihovny, je mnohem více. Komunitní knihovna proto věnuje pozornost nejen svým registrovaným členům, ale celé škále skupin obyvatelstva. V poslední době vzrůstá také úloha knihoven v procesu začleňování sociálně vyloučených či exkluzí ohrožených obyvatel – seniorů, maminek na mateřské dovolené, nezaměstnaných, zdravotně handicapovaných, etnických skupin apod.

Aktivizační programy – trénink paměti a mozkový jogging patří mezi tzv. komunitní aktivity. Navíc práce s pamětí, mozkem má základ ve zpracovávání informací ze všech oblastí lidského života. Z uvedeného je naprosto zřejmé, že knihovny poskytují ideální prostor pro tuto činnost.

Od úterý 24. dubna 15 hod. do pondělí 30. dubna 16 hod. bude ve velkém sále a dětském oddělení naší knihovny instalována expozice iQparku science centra Liberec. Téměř dvacítka her a hlavolamů nejen prověří vaši zručnost a úsudek, ale budete se také skvěle bavit.

Výstava je přístupna v provozních hodinách knihovny (Po-St, Pá 9 – 18 hod, Čt 13 – 18 hod., So 9 – 11.30 hod.). Dopolední hodiny jsou vyhrazeny pro předem nahlášené návštěvy škol. Ve středu 25. 4. 2012 od 9 do 11 hod. vyhrazeno pro účastníky kurzu Trénování paměti. Vstup zdarma!