Informace z Akademie 3. věku

Ve čtvrtek 17. března 2011 se v sále vyškovské knihovny opět sešlo na osm desítek účastníků Akademie 3. věku – vzdělávání pro seniory. Konal se již sedmý seminář šestého ročníku. Na téma Tři čeští básníci očima grafologie přednášela PhDr. Helena Veličková z Vědecké knihovny v Olomouci.

Školní rok však zatím nekončí. Co nás ještě čeká?
V hlavních seminářích se podíváme na život člověka očima sociologie, zaposloucháme se do hudby Giuseppe Verdiho a vydáme se pěšky do Santiaga de Compostella.

V úterý 5. 4. zahajujeme poslední letošní Internetovou školičku pro seniory – využijte této možnosti, ještě jsou volná místa.

Ve čtvrtek 7. 4. ukončí prof. Miloslav Pojsl z Univerzity Palackého v Olomouci svůj malý cyklus seminářů Vývoj sakrální architektury a umění.

Ve středu 13. 4. pokračuje Trénink paměti pro seniory. Oba dubnové kurzy věnujeme tomu nejtěžšímu v lidské paměti – zapamatování tváří a jmen.

Na červen připravujeme poslední výtvarnou dílnu s Vladimírem Kiseljovem.

Právě nyní finišujeme s přípravou programu sedmého ročníku A3V 2011/2012, protože chceme včas podat žádost o finanční podporu našeho hlavního sponzora Komunitní nadaci pro vědění, umění a civilizaci Tři brány Vyškov. Můžete se těšít na osobnosti evropského, národního i regionálního významu i na jednu novinku – výjezdní seminář.

Informace o A3V sledujte na těchto stránkách.