Co se děje za zavřenými dveřmi I – Indiánské léto v knihovně

Ve čtvrtek 12. července 2012 bylo dopoledne v dětském oddělení knihovny živo jako ve školním roce. Tentokrát ale nepřišly žáci a žákyně, ale děti z DDM Vyškov, které tam denně dochází na příměstský tábor. I ony si chtěly totiž vyzkoušet výrobu indiánské čelenky, malování válečnými barvami a hlavně se něco dozvědět ze života Indiánů.

A to se snad všem povedlo. Asi třicítka dětí se rozdělila na čtyři indiánské kmeny, nastudovala zajímavosti ze života svého kmene a pak už před ostatní předstoupili zástupci  Apačů, Šošonů, Siuxů a Čerokíům aby ostatním pověděli o jejich životě a významných osobnostech.

Každý kmen rovněž předvedl buď  válečný nebo oslavný tanec. Nakonec si ještě dvě „indiánské ženy“ vyzkoušely stavbu stanu i když ne zrovna indiánského. Zkuste také, zda zvládnete postavit moderní stan do pěti minut. Za takovou dobu prý uměly dvě indiánské ženy postavit svoje tepee.

Další setkání indiánských kmenů se koná ve středu 18. července 2012 ve 14 hod. Zveme všechny – malé i velké – na čtení a povídání si o indiánských symbolech a výrobu totemu. Vykopeme válečnou sekyru nebo vykouříme dýmku míru?

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Videa na Facebooku KKD Vyškov