Hrátky s pamětí a efektivní učení ve vyškovské knihovně

Ve dnech 12. – 18. března 2018 pořádala Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging Národní týden trénování paměti. Akce se konala v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (Brain Awareness Week). V těchto dnes se laická veřejnost dozvídá o výsledcích výzkumu mozku a možnostech jeho trénování. Osvětové přednášky, kurzy, semináře se konají zdarma.

Knihovna Karla Dvořáčka se k NTTP tradičně připojila.

Ve středu 14. března jsme pro dospělé zájemce o mozkový jogging uspořádali seminář s podtitulem Paměť nejsou žádné čáry aneb Jak se stát mentalistou. Přítomní se mimo jiné dověděli, že mentalista není šarlatán a že po náležitém dlouhodobém tréninku se jím může stát téměř kdokoli.

Ve čtvrtek 15. března se v T-Klubu uskutečnila beseda Jak se efektivně učit. Mladí návštěvníci se dozvěděli, jaké druhy paměti existují, jak fungují a jak s pamětí samotné učení souvisí. Vyzkoušeli si cvičení spojená s mozkovým joggingem, dozvěděli se tipy a rady, jak se efektivně učit a opakovat probranou látku. Naučili se mnemotechniku akrostikum a krátce jsme si povídali i o myšlenkových mapách, s nimiž se setkali již dříve. Besedu samotnou si Natálka, Leona, Honza a Kuba užívali, bavili se a nebáli se ptát, když něco nevěděli. Patří jim také dík za odvahu přijít a něco nového dozvědět.

Zajímá vás, jak jste na tom se svou pamětí? Chcete si vyzkoušet mozkový joggin? Přijďte do knihovny! Naše certifikované trenérky paměti Zdeňka Adlerová a Mgr. et Mgr. Ivana Šrámková se na vás těší. Na duben jsme pro vás připravili tyto akce:

Čt 5. 4. v 16.30       Hrátky s pamětí pro veřejnost bez rozdílu věku
Další lekce trénování paměti. Vstup na permanentku, nebo  vstupné 50 Kč.

Út 10. 4. ve 14.00  Máš pod čepicí?
Přijďte si rozhýbat svoje mozkové závity! Těšit se můžete na řadu logických cvičení. Od 11 let. Vstup zdarma.

Čt 26. 4. v 16.30     Hrátky s pamětí pro veřejnost bez rozdílu věku
Další lekce trénování paměti. Vstup na permanentku, nebo  vstupné 50 Kč.