Fantastické záhady Arnošta Vašíčka

Účastníci besed, které Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově uspořádala ve středu 31. října 2012, odcházeli s pocitem, že opravdu existuje něco mezi „nebem a zemí…“. Přesvědčit nás o tom přišel známý český záhadolog, ostravský spisovatel, cestovatel a scénárista PhDr. Arnošt Vašíček.

Celkem ve třech vystoupeních – Utajený svět a Tajemný svět legend dopoledne pro školy a Fantastické záhady odpoledne pro veřejnost –  objasnil autor knih o tajemnu poutavou formou nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy, které naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější, než si vůbec dovedeme představit. Premiérově představil svoji novou knihu Záhady Tichomoří a největší mystéria z triptychu Ztracená brána, z nichž pozoruhodné byly především netušené souvislosti v tzv. Voynichově rukopisu.

Den předtím zajistila vyškovská knihovna tyto pořady i pro Základní školu v Šaraticích a pro Obecní knihovnu Hostěrádky-Rešov, kde měly také velký úspěch.

I když PhDr. Arnošt Vašíček se svými besedami patří již ke stálicím v naší knihovně, můžeme konstatovat, že je vždy zárukou kvality a že pokaždé něčím překvapí. Akce byly doplněny videoprojekcí, prodejem knih a autogramiádou.

Fotogalerie