Erika Bezdíčková a Královské děti ve vyškovské knihovně

V úterý 24. ledna 2012 zavítala do Vyškova paní Erika Bezdíčková – pamětnice holocaustu, která přežila hrůzy koncentračního tábora v Osvětimi. V sále KKD představila posluchačům knihu Královské děti autora Reinharda Kaisera, kterou přeložila z němčiny. Kniha popisuje skutečný příběh židovského mládence a švédské dívky v nejhrůzyplnějších letech 20. století, objevený autorem v dopisech, které získal ve filatelistické aukci.

Na vlastní pěst pátral po osudech milenců, které už nebylo možné vyčíst z dopisů a objevil i spletitou cestu, kterou se k němu korespondence dostala. Velmi poutavé bylo také vyprávění o tom, jaké cesty a náhody přivedly samotnou překladatelku k této knize. Besedu oživily ukázky z knihy citované paní Zdeňkou Adlerovou.

Paní Bezdíčková přijela na pozvání Komunitní nadace Tři brány, která již šestým rokem ve spolupráci s KKD Vyškov realizuje projekt „…s láskou“, věnovaný památce obětí holocaustu.

Knihu věnovala Komunitní nadace Tři brány vyškovské knihovně a čtenáři si ji v nejbližší době budou moci vypůjčit. V našem fondu naleznete také knihu Eriky Bezdíčkové Moje dlouhé mlčení, kde popisuje své osudy za holocaustu.

Náš život – List židovské obce Olomouc – na str. 9 najdete článek o cestě knihy Královské děti k českému čtenáři.

Text: Martina Šlampová
Fotografie: Eva Kalivodová

Fotogalerie


Erika Bezdíčková a Královské děti