Elektronické databáze

V referenčním oddělení (přízemí vpravo)  můžete využít tzv. tichou studovnu se 2 PC jako místo k práci s elektronickými databázemi volně přístupnými i placenými.

Tato služba, která pomůže rychle se orientovat ve spolehlivých, ověřených internetových zdrojích, je užitečným nástrojem k řešení problémů i vítaným pomocníkem při studiu.

Na jednom místě tak registrovaný uživatel nalezne mimo jiné tyto internetové služby: Poradna při finanční tísni, Insolvenční rejstřík, Sdružení českých spotřebitelů, Justice.cz, Česká asociace pojišťoven, Daňový portál, Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Vyškov.

Město Vyškov: E-objednávky na odbor dopravy, On-line podatelna, Czech POINT na Městském úřadě ve Vyškově v otázkách a odpovědích. Jednotná informační brána (JIB), Česká národní bibliografie apod.

K placeným databázím patří:

anopressAnopress – unikátní databáze monitoringu českých médií s archívem od roku 1996, která obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a zprávy z internetových serverů. Texty jsou přístupné již v den vydání. Databáze obsahuje asi 450 zdrojů a dále narůstá.

Z jednoho vyhledávacího formuláře můžete získat informace  k tématům, které vás zajímají bez zdlouhavého listování tištěnými novinami a časopisy nebo prohledáváním webových stránek.

 znacka_dTest_cmykD-test – Budete kupovat novou ledničku, pračku, televizi, vysavač? Chcete vědět, jaké  potraviny a kosmetika jsou kvalitní? Využijte i elektronickou verzi časopisu D-test umožňující přístup do on-line databáze s výsledky testů více než 12 000 výrobků a služeb.