Držíme krok s dobou aneb Čtečky elektronických knih ve vyškovské knihovně

Elektronické knihy a jejich čtečky jsou jedním z aktuálních trendů současnosti. A co na to knihovny?

„Snad před více než deseti lety jsem viděl na pařížském knižním veletrhu první – pojmenoval jsem si to jako – e-book. Těšil jsem se, že si jej již brzy vezmu třeba na pláž, do autobusu, na chatu, v níž nemám elektřinu. Ohrožení knihovny mě vůbec nenapadlo.

Knihovny totiž již dávno ohrožoval film, televize, video, posléze internet. Nyní přicházejí čtečky a za obzorem se chystá zřejmě něco dalšího… nebezpečí v tom tedy není. Skutečné ohrožení je v tom, že děti a mládež méně čtou (pokud vůbec čtou). To by mohlo být pro nás horší než tsunami – a to zdaleka nejen pro knihovny!“ (dr. Vladislav Raška, ředitel KKD Vyškov)

Od 5. října 2012, tedy již půl roku, si proto můžete čtečku elektronických knih vypůjčit i v naší knihovně. V naší nabídce jsou: Jinke Hanlin, Kindle a Pocket Book. Čtečky budeme půjčovat na 14 dní bez možnosti prodloužení po složení vratné kauce 1000,- Kč. Vypůjčit si mohou registrovaní čtenáři starší 15 let s platnou registrací nejméně 1 rok a vyrovnanými závazky vůči KKD.

Výpůjčka bude realizována v referenčním oddělení na základě smlouvy mezi čtenářem a KKD, kde budou stanoveny veškeré podmínky. Čtenář obdrží při výpůjčce čtečku v pouzdře, manuál, USB kabel a případně i adaptér (nabíječku).

Čtečky elektronických knih v KKD