Dobroděj na kole

Událost se konala 13.5.2019 13:30 - 15:00 v knihovně.

Dobroděj na kole je projekt, který podporuje širší povědomí o potřebnosti si navzájem pomáhat. Jedním z hlavních cílů je zaměření na zrakově postižené nebo jinak handicapované občany, kteří nemohou sami číst a využívají proto audioknihy. Tím se zabývá spolek Slyším, tedy čtu. Druhým cílem je podpořit pohybovou aktivitu a to nejen dětí.

Termín: 13.5. – 17.5.2019

Trasa: Kyjov-Vyškov-Prostějov-Moravská Třebová-Svitavy-Chroustovice-Kolín-Lysá n/L-Mělník-Peruc-Louny

Počet najetých kilometrů: 500

Letos se jede již třetí ročník veřejné cyklotour, start je v Kyjově a cíl v Lounech. V každém městě na trase máme zastávku, která trvá cca 1,5 h. Můžete s účastníky projektu besedovat, vyzkoušet si v interaktivním stánku některé hmatové dovednosti pro zrakově postižené, aktivně se zapojit do části trasy jízdou na kole s našimi cyklisty, nebo jízdou na rotopedu.

O spolcích:

Dobroděj z.s.

Vznikl v roce 2007 a sdružuje hudebníky z Loun a okolí. Hlavním cílem je rozvoj kultury v regionu. Vedlejším cílem je  pomoc potřebným. Za již deset ročníků charitativní akce „Dobrodění“ se vybralo již přes půl milionu korun, které každoročně putují na pomoc dětem.

Slyším, tedy čtu z.s.

Vzniklo v Lounech v roce 2013 a sdružuje hudebníky, pedagogické pracovníky a divadelníky nejen z Loun. Nahrává audioknihy, kterými se snaží zprostředkovat literární zážitky těm, kteří sami číst nemohou a to vše zcela zdarma. Dále se obecně snaží vzbudit zájem o literaturu jako takovou.

Aktivity můžete sledovat také na Facebooku.