Den pro dětskou knihu s Večerníčkem

V sobotu 28. listopadu se vyškovská knihovna proměnila v pohádkové království. V rámci letošního Dne pro dětskou knihu tu malí i velcí návštěvníci společně oslavili padesáté narozeniny Večerníčka. Na velkolepé oslavě se sešla skutečně skvělá parta postaviček z Večerníčků – Ája s tatínkem a Maxipsem Fíkem, Ovčí babička, Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka, vodník, Manka, čerti, víly a samozřejmě oslavenec Večerníček na své jednokolce.

Postavičky zadávaly dětem úkoly a ty za jejich splnění dostávaly symbolické penízky. S Patem a Matem zatloukaly hřebíky, poznávat semínka se učily u Křemílka a Vochomůrky, trochu tělocviku je čekalo u Áji a Maxipsa Fíka,Ovčí babička četla dětem ukázky z pohádek.

Kromě penízků malí návštěvníci sbírali i razítka na kartu, kterou dostali při příchodu do knihovny. Jakmile obdržely dostatečně velkou hotovost a měly arch plný razítek z každého stanoviště, mohly se vydat do obchůdku v přízemí a nakoupit za utržené penízky knížky nebo hračky.

Tvořivější si mohli také vyrobit vlastní placky nebo spolu s rodiči vyzkoušet recykliteraturu. Mnozí odvážlivci si s Večerníčkem vyzkoušeli jízdu na jeho jednokolce nebo se projeli v autíčku. Součástí dne byl také prodej knih, hraček a hlavolamů.

V našem malém průzkumu „nejoblíběnější Večerníček“ vyhrála Víla Amálka a Pat a Mat, za nimi následovala Káťa a Škubánek, Křemílek a Vochomůrka a Maxipes Fík.

I tentokrát se Den pro dětskou knihu vydařil a všichni – děti, dospělí i pohádkové postavičky odcházeli spokojení.

Fotogalerie