Den pro dětskou knihu – Astrid Lindgrenová

V sobotu 1. 12. se v Knihovně Karla Dvořáčka uskutečnil Den pro dětskou knihu, jehož tématem byla Astrid Lindgrenová a její hrdinové. Průvodkyní programu pro děti a jejich rodiče, který knihovnice a knihovníci připravovali téměř celý měsíc, byla Pipi Dlouhá Punčocha.

Malí návštěvníci si mohli vyzkoušet nejen své znalosti o této švédské autorce, ale také různé pohybové aktivity – dráhu ve stopách Pipiny opičky pana Nilssona, házení barevných míčků… Pokusili se namalovat ilustraci ke knihám Astrid Lindgrenové či tvořili dekoraci pro skřítka Nilse na jeho vánoční strom ve studovně. Pod stromkem pak malí šikulové nalezli balíček s překvapením, který tu pro ně Nils zanechal.

Ve studovně byla i cukrárna U Pipi Dlouhé punčochy. Návštěvníci měli příležitost seznámit se s některými ze sladkostí inspirovaných švédskou kuchyní. Na čaj dokonce dorazil i Pipin tatínek Efraim, námořník a král Kurekuredutů.

Od 10.00 se ve Velkém sále návštěvníci bavili na vystoupení Literárně-dramatického oboru ZUŠ s příběhy Pipi Dlouhé Punčochy. O hodinu později proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Jižní Morava čte. Všem vítězům blahopřejeme a doufáme, že si naši návštěvníci sobotní program užili.

Fotogalerie


Den pro dětskou knihu