Den pro dětskou knihu 2022

Událost se konala 26.11.2022 9:00 - 15:00 v knihovně.

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na Den pro dětskou knihu. Jako každoročně vás čeká bohatý program, který budeme postupně doplňovat. Sledujte tuto stránku!
Sobota 26. 11. 2022 v 9 - 15 hodin.

9.30 h vyhlášení výsledků projektu "Jižní Morava čte"

V prostorách T-klubu najdete Agátin svět: Dětské hračky i školní a vzdělávací potřeby
Agátin svět nabízí pestrý výběr společenských her, kreativních a výtvarných potřeb, dřevěných a interaktivních hraček pro nejmenší či školních batohů. Hračky si budete moci nejen prohlédnout a vyzkoušet, ale také koupit. Těší se na vás pracovníci Agátina světa, kteří vám rádi poradí.

V dětském oddělení si můžete vyzkoušet krasopsaní.
Přijďte se seznámit se základy moderní kaligrafie a vytvořit si vánoční přání či dárek pro své blízké. Naučíme se základní kaligrafické tvary, vytvoříme vánoční přání či novoročenku, ukážeme vám, jak si vyrobit jednoduché vánoční dárky pro své blízké či jak obyčejný kraftový papír povýšit na originální balicí papír. Lektorka Klára Gottwaldová.

Na doprovodném adventním jarmarku si můžete vyzkoušet např. kalimby od Harmonie Zvuku. Vyzkoušet příjemné brnkání na vlastní palce mohou nejen rodiče, ale i dětičky a babičky. Tento intuitivní nástroj probudí duši hudebníka v každém z vás.

V průběhu Dne pro dětskou knihu se můžete dále těšit na workshop hry na keltskou harfu pod vedením Tomáše Jaroška z Harmonie Zvuku.
Začátky jednotlivých lekcí jsou v 10.20, v 10.40, v 11.00 a v 11.20.
Z důvodu omezené kapacity je nutné se přihlásit předem osobně v dětském oddělení či na tel. 517 324 554 (Lenka Němečková, dětské oddělení).

Na jarmarku ve velkém sále se to rozvoní. Uklidňující aroma se s vánočním bude honit. Zdá je poznáte, to bude hádanka pro mámu, tetu a malého Bohdánka. Přijďte vyzkoušet i květové vody, možná z toho vzniknou novodobé hody! Nebudou chybět ani oleje rostlinné, do kuchyně a péči o pokožku bych řekla povinné. Takto krátce Vás zvu do knihovny, abychom se cítily jako voňavé královny. Těší se na vás Justyna Jarošková, která na Hřišti vůní svou tvořivost chová.

Na jarmarku dále budou:

Jsem malý kreativní tvůrce zaměřující se na šití designového oblečení z kvalitních látek, jak pro děti, tak i dospělé. Na stánku se můžete těšit na dámské zimní a celoroční sukně, čelenky, legíny zateplené i klasické a i pro ty nejmenší se také něco najde. Lucie Stružková

Keramika a svíčky - Lucie Lališová
Ozdoby z oříšků Jana Martinková
Kristina Škrdlová mýdla a přírodní kosmetika
Jitka Smékalová zalaminované aktivity pro děti.
Barbora Michlíčková šperky z minerálů.
Lenka Večerková šité doplňky a oblečení pro děti.
Dominika Polášková adventní věnce
Soňa Adamcová šité doplňky pro děti a maminky
Lenka Ferrová přebytky ze zahrádky a domácí dobroty
Jana Toufarová Energy doplňky