Den pro dětskou knihu 2019

V sobotu 30. listopadu 2019 se v dopoledních hodinách uskutečnila v Knihovně Karla Dvořáčka akce Den pro dětskou knihu. Letošním tématem byl herec a spisovatel David Walliams a jeho dílo. Malí návštěvníci se tak mohli seznámit s příběhy z knih Ďábelská zubařka, Dědečkův velký útěk či Táta za všechny prachy, navštívit Rádžovu trafiku, Dědečkovu výtvarnou dílnu, vyzkoušet si kompenzační pomůcky (kolečkové křeslo, berle) či si popovídat se zubní hygienistkou Veronikou Kummerovou, DiS.

Vrcholem celého dopoledne se stalo divadelní představení dramatického oboru ZUŠ Vyškov Půlnoční gang pod vedením Bc. Adriany Marie Štark, DiS.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) Den pro dětskou knihu vyhlašuje pravidelně již od roku 2007. Jeho termín připadá vždy na sobotu před první adventní nedělí. Akce je zaměřena na propagaci dětské knihy, četby, knihovny apod. formou různých doprovodných akcí a dalšími aktivitami, které přilákají netradičním způsobem děti i jejich rodiče do knihovny.

Více informací o projektu naleznete na: http://www.dendetskeknihy.cz/

Fotogalerie


Den pro dětskou knihu 2019