Den pro dětskou knihu 2013

2013_ddk_e-mail

Poslední listopadovou sobotu proběhl v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově již sedmý ročník celostátní akce věnované mladým čtenářům i ostatním dětem.

Připravili jsme opět pestrý program, z něhož si jistě vybral každý. V písařské dílně si děti mohly vyzkoušet psaní netradičními materiály, v čítárně u Endy na ně čekala naše knihovnická psí slečna. Nebojsové vyrazili sami nebo po skupinkách na stezku odvahy. Milovníci společenských her našli svoje útočiště v T-klubu a až je sezení nad herní deskou unavilo, protáhli se u X-Boxu.

V sále knihovny jsme jako speciálního hosta přivítali Marka Šolmese Srazila, autora knížky Pohádky do postýlky. Kromě zábavného čtení a kreslení si s ním děti zazpívaly i legrační písničky. Vyškovský Den pro dětskou knihu vyvrcholil vystoupením tanečnic a žonglérů  z Domu dětí a mládeže. Představily se nejmladší členky taneční skupiny N-YOJ! a poté následovala žonglérská světelná show.

Spokojené tváře dětí i rodičů prozrazovaly, že se akce opravdu vydařila. Den pro dětskou knihu nás opět čeká 29. listopadu 2014. Budeme se na vás těšit!

Mgr. Sylva Cidlinská

Fotogalerie z akce