Den pro dětskou knihu 2011 je za námi

Den pro dětskou knihu 2011 ve Vyškově

V sobotu 26. listopadu 2011 se ve vyškovské knihovně konal pátý ročník dnes celorepublikové akce Den pro dětskou knihu. Od 9.00 do 15.30 hod. byl pro děti i dospělé připraven bohatý program.

Zavítala mezi ně ilustrátorka dětských knížek Markéta Vydrová se svým výtvarným workshopem, velký úspěch sklidila „princezna“ Sarah Haváčová a její herecká školička.

Po celý den děti malovaly, soutěžily, mohly si zahrát společenské hry nebo se „vyřádit“ v Dětském ráji. Odpoledne se zaplnil velký sál návštěvníky na divadelním představení s loutkami Duhová pohádka. Malé i velké zaujal pan knihař Jaroslav Těsnohlídek se svou knižní dílničkou, ve které si všichni mohli vyzkoušet opravit zničenou knihu.

Doplnit svou domácí knihovničku si mohli zájemci v  Knižním bazaru nebo koupit pod vánoční stromeček nové knihy z nakladatelství THOVT za výhodné ceny. Úspěšné bylo i zahájení prodeje panenek z projektu UNICEF. V tuto chvíli je prodáno již osm „vyškovských“ panenek.

Věříme, že více než stovka dětí se svými rodiči i prarodiči strávila  v knihovně  příjemnou sobotu.

Děkujeme všem, kteří se na této úspěšné akci spolupodíleli a také sponzorům:  WIKY VyškovA+M RousínovKlub přátel KKD prostřednictvím grantu získaného od Komunitní nadace Tři brány.

Fotogalerie:

Fotogalerie na FB – Soňa Křetinská

Fotogalerie na FB – Anry Lukáč

Vyškovský DDK v regionálním tisku:

Knihovnu navštíví také princezna

K opravě knih poslouží i kladivo