Čti, žij zdravě! aneb Odpoledne s Mensou ČR

Sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje již 16. ročník celostátní akce Týden knihoven. Tentokrát se týden od 1. do 7. října 2012 ponese v duchu hesla Čti, žij zdravě!

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově se jako každoročně připojuje s bohatým tématickým pořadem. V pondělí 1. října si ve velkém sále můžete užít Odpoledne s Mensou ČR – testování IQ pro všechny od 5 do 99 let a besedu o vlivu čtení na vývoj mozku a aktivitách Mensy.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Nad správností prováděných testování dohlíží i psycholožka Mensy ČR – PhDr. Dagmar Jílková. Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ.

Na testování je třeba se předem přihlásit, abychom vám rezervovali místo. Děti do 15 let musí mít písemný souhlas rodičů s testováním. Obojí naleznete na webu Mensy.

Testy budou probíhat ve 13.00, 14.00 a 15.15 hod., beseda začne v 16:30 hod.
Na testování si s sebou přineste: OP (studenti stud. průkaz, ISIC), propisku, děti souhlas s testem.
Cena:
Dospělí 290,- Kč
Studenti 190,-  Kč (po předložení průkazu)

Výsledky testu jsou mezinárodně platné a zcela důvěrné. Každému, kdo dosáhne v testu výsledku IQ 130 a vyšší (odpovídá 2% populace) bude nabídnuto členství v Mense ČR.

Bližší informace o testování na těchto kontaktech: dana.havlova@mensa.cz, tel: 607 886 874.

V menší míře bude možno na místě zakoupit literaturu zabývající se nadanými dětmi a publikace obsahující testy, kvizy a tvorbu členů Mensy.