Čti Rychleby a Králický Sněžník & Čti Jeseníky

Událost se konala 8.2.2023 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

Kniha Čti Rychleby a Králický Sněžník, která je pokračováním úspěšného projektu Čti Jeseníky, opět obsahuje spoustu dosud nepublikovaného obrazového materiálu i textových informací. Díky tomu můžete shlížet na po staletí rozdělený hřeben Rychlebských hor nejen z české, ale i z polské strany. Vsadíme se, že některá místa nejenže nebudete dosud znát, ale ani zatím nemáte ponětí, že by mohla existovat. Stejně jako příběhy zdejších obyvatel.

Kniha se nevymyká jen celkovým přístupem k tématu, ale i velkorysým a poněkud netradičním grafickým zpracováním. Přitom však není jen o líbivých a většinou jinde nezveřejněných obrazových materiálech nebo o zajímavých příbězích. Jejím cílem je především zlepšit povědomí o tom, co vše tyto hory ukrývaly a ukrývají, a vést tak čtenáře k získání hlubšího vztahu k nim.

Vizí autorského kolektivu zahrnujícího řadu sběratelů a odborníků bylo vytvořit kvalitní obrazové a informativní encyklopedie inspirující k objevování Jeseníků, Rychleb a Králického Sněžníku. Lidem, kteří naslouchají, umožní rekonstruovat to, co nám zde zanechaly předchozí generace.

Knihy, které bude možné na přednášce i zakoupit, představí členové autorského týmu Lukáš Abt (autor knihy Atlas jesenických pramenů) a Jiří Glonek (autor knihy Na Jeseníky!).
Více o projektu, autorském týmu i aktivitách spojených s knihou zde: https://www.cti-jeseniky.cz.