Čtenářský klub s Nakladatelstvím JOTA: Sirotčinec slečny Peregrinové

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se uskutečnilo další setkání čtenářského klubu s Nakladatelstvím JOTA, tentokrát na téma Sirotčinec slečny Peregrinové. Naši mladí čtenáři si vyzkoušeli kvíz a vyhledali si také informace o filmu, který natočil americký režisér Tim Burton.

Na chvíli se proměnili v monstra a stvůry, které v knihách podivné děti pronásledují, a pokusili se je vyhledat ve třetím patře knihovny, kam se během otevřené časové smyčky tyto děti schovaly. Jako monstra a stvůry by naši návštěvníci byli velmi úspěšnými lovci, nalezli všechny děti!

Na závěr si vyzkoušeli vytvořit origami – jeřába (slečna Peregrinová se totiž dokáže proměnit v ptáka), což se překvapivě ukázalo jako nejnáročnější úkol. Přesto ho zvládli naprosto skvěle!

Během celého odpoledne soutěžili. Ceny v podobě knih Ransoma Riggse a dárkových předmětů vztahujících se k Sirotčinci slečny Peregrinové poskytlo Nakladatelství JOTA. Děkujeme!

Dík patří také našim čtenářům, Ivče, Karolíně, Verče, Honzovi a Michalovi, a doufáme, že akce pro ně znamenala příjemně strávené odpoledne.

Fotogalerie


Klub čtenářů s Jotou