Co se děje za zavřenými dveřmi II – Knihovna plná agentů

V úterý 17. července 2012 se ve vyškovské knihovně konala supertajná akce. Z nedalekého Domu dětí a mládeže se nenápadně přesunula skupina dětí, účastníků příměstského tábora „Johnny English“.

Malí agenti se nejdříve důvěrně seznámili s novým prostorem. Naštěstí se mezi nimi nenašel ani jeden, pro kterého by byla knihovna zcela neznámým pojmem. K výkonu své služby však museli poznat i tajná, neveřejná zákoutí. Na „cestě knihy“ od jejího nákupu až po uložení do skladu mimo jiné rozklíčovali slova „regionální, duplikát, multiplicita“ apod. Nezapomněli jsme ani na speciální území – hudební oddělení.

V domácím prostředí – v dětském oddělení – pak zapojili své mozkové závity: proplétali se bludišti, luštili šifry, potýkali se s hlavolamy. V týmech pak vybírali knihy, o kterých museli zjistit co nejvíce informací: autora, ilustrátora, vydavatele, obsah a o všem, co zjistili, podat „hlášení“.

Dvě hodiny mezi knihami uplynuly jako voda, která se právě řinula za okny z mraků. Věříme, že z těchto „agentů“ vyrostou zvídaví čtenáři, kteří budou do naší knihovny podnikat jednu úspěšnou misi za druhou.

Fotogalerie