City city pocity

Událost se konala 10.3.2023 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

Jana Martina Švecová se narodila ve Vyškově a žila zde do svých devatenácti let. Řekla nám:
"Je velmi milé, že budu v rodném městě vystavovat svoje obrazy a zároveň zde proběhne i autogramiáda knihy City city pocity, kterou jsem vydala s pomocí mé dlouholeté kamarádky Jany Zábranské Halbhuberové. Celá výstava se podle této knihy bude jmenovat. Jsem vděčná, že jsem Janu oslovila právě v době, kdy jsem dopsala knihu 27 dní ke změně. Namalovala jsem totiž obraz, který jsem chtěla do této knihy dát a napadlo mě, že by bylo hezké, kdyby k tomu Janička napsala báseň. To co vzniklo, předčilo mé očekávání. Požádala jsem ji tedy, jestli by mi nenapsala verše k mým dalším obrazům. A tak vznikly CITY CITY POCITY. Posuďte sami tu hloubku, krásu, něhu.... A věřte, nikdy jsem nemalovala (vždycky jsem si myslela, že to neumím). Měla jsem jen touhu, víru, nesmím zapomenout na hravost, a ve správný čas ke mně přišli ti správní lidé, kteří mě na mé cestě posunuli až k vám."

Výstava je prodejní. Kontakty: mobil: +420 734 254 522, e-mail: jana@malu-wilz.cz 

 

Šumavačka Jana Zábranská Halbhuberová je spoluautorkou útlé knížky brněnské amatérské malířky Jany Martiny Švecové s názvem City city pocity. Obě Jany jsou už dlouhá léta přítelkyněmi a za tu dobu ušly kus společné cesty, na které často řešily i podobné životní situace. Přátelství jim přineslo vzájemné pochopení, podporu a nezištnou pomoc ve chvílích, kdy byla nejvíce potřeba.    

O sobě a o vzniku spolupráce na knize City city pocity Jana říká:

„Pocházím z Hrádku u Rokycan, ale již téměř 40 let žiji na Šumavě poblíž Kašperských Hor. Toto prostředí a také týdenní pobyt ve tmě při tzv. Terapii tmou, mě inspirovalo k napsání třinácti netradičních šumavských pohádek, které jsem v loňském roce také knižně vydala pod názvem Šumavské pohádky paní Tmy.

Původní profesí jsem zemědělská inženýrka, ale pracovala jsem mimo jiné jako provozní na hradě Kašperk, jako pracovnice městského informačního centra a určitě jsem doživotní rančerkou.  Své služby nabízím také jako terapeutka a práci s lidmi vnímám jako své poslání. Momentálně jej naplňuji ještě skrze profesi pečovatelky a koordinátorky sociálně aktivizačních služeb pro seniory. Volný čas věnuji především své rodině, zejména svým dvěma krásným vnučkám. A pak také koním, oslíkům, drůbeži, kočkám, psům či novozélandským prasátkům a kamerunské koze. Sami vidíte, že nemám čas se nudit…

Když mě Janina požádala o zhlédnutí své tvorby a doplnění obrázků pro její knihu několika slovy, téměř okamžitě mě k jednotlivým malbám napadala slova, ze kterých se taknějak samovolně tvořily verše. Krátké básně jsem postupně zaznamenávala, a dnes v knize doplňují Janiny zajímavé obrazy.

Věřím, že celá kniha bude i pro vás potěchou, radostí, inspirací a pohlazením… Ať se vám líbí!“

Více o Janě Zábranské Halbhuberové na www.svetyvnas.cz.

 

 

Fotogalerie


City city pocity - vernisáž