Baterkománie ve Vyškově

Začátkem května odstartoval v Jihomoravském kraji projekt BATERKOMÁNIE, který v sobě spojuje sběr použitých baterií a charitu. Čím více se jich během půlroční sběrové kampaně v 18 zapojených městech a městských částech vybere, tím více finančních prostředků dají její organizátoři na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun. BATERKOMÁNIE je okořeněna ještě o soutěž měst. Jde při ní nejen o prestiž městských úřadů a úřadů městských částí, ale i o to, kdo vybere charitativní projekty, které získají finanční příspěvek. Toto privilegium připadne třem ve sběru nejúspěšnějším úřadům. Organizátory jsou Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT.

Město Vyškov nominovalo projekt „Koně pomáhají dětem s rehabilitací“. Hiporehabilitace jsou aktivity s využitím koní. Zahrnují komplex odborných metod, které provádí vyškolený tým za účelem léčebného, sociálního a aktivizačního působení na dítě se specifickými potřebami. V případě úspěchu v soutěži by finanční prostředky pokryly část nákladů na pořízení speciálních pomůcek pro hiporehabilitaci. Jednalo by se o speciálně upravené jezdecké sedlo s madly přizpůsobenými potřebám hiporehabilitace, podložky z paměťové pěny, speciální uzdečky a bezpečnostní jezdecké helmičky.

Také v přízemí Knihovny Karla Dvořáčka najdete sběrnou nádobu označenou logem soutěže. Baterie můžete nosit do 31. 10. 2019.