Barevný svět Izabely Machútové

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově se v letošním roce opět vrátila k „výtvarným“ výstavám. Jako první si můžete prohlédnout Barevný svět Izabely Machútové.

Výtvarnou tvorbou se autorka zabývá již od dětství a tvoření je součástí jejího bytí. Věnuje se různým výtvarným technikám, ráda zkouší novinky a také je různě kombinuje. Kresba a malba jsou pro ní relaxací, ventilem emocí a zážitků.

Enkaustikou, neboli malováním horkým voskem pomocí žehličky, se zabývá krátce, přibližně sedm let. Tato technika je neuvěřitelně variabilní, vhodná i pro ty, co si myslí, že neumí kreslit. Každý tah žehličky může něco připomínat a navést na další tvoření. Je neuvěřitelně krásná prolínáním barev a jednoduchým vyjádřením barevného vidění světa. Touto technikou kromě obrazů vytváří i různá přáníčka.

Výtvarná tvorba je i součástí její  profese – je arteterapeutkou a lektorkou kreativních kurzů.

Některé obrázky již byly vystaveny:
– výstava v Art-kavárně Avatarka v Prostějově
– výstava v kavárně Modrá kočka v Litovli
– výstava na Zámku Křtiny

Vystavené obrázky jsou originály. Díla jsou prodejná, můžete si je rezervovat na níže uvedeném e-mailu. K dispozici budou po ukončení výstavy. Reprodukce na plátno nebo fotopapír je možno objednat kdykoliv v průběhu výstavy, více informací  e-mailem.

Kontakt:
Izabela Machútová
machutovaizabela@gmail.com
www.izabellart.cz

Výstavu si můžete prohlédnout v prostorách knihovny do 8. března 2017.

 

Fotogalerie


Barevný svět Izabely Machútové