Aktuality ze světa e-knih

Lidé odjakživa toužili zaznamenávat své myšlenky, sny, plány i vzpomínky. Nejprve k tomu sloužily hliněné tabulky, pak lidé objevili papyrus, papír a později převratný vynález v podobě knihtisku. S trochou zjednodušení lze říci, že o co větší pokrok každá nová technologie přinesla, o to větší zátěž pro přírodu. Platí to i pro poslední výkřik techniky – elektronické čtečky? Nebo jsou revoluční i v tom, že jsou ekologičtější než klasické knihy a časopisy?

Více na Econnect.

Co se stane, když se na jednom pódiu setká novinář a hvězda sociálních sítí  Miloš Čermák a jejich odpůrce Martin Krčál? Nedošlo k výbuchu jako při setkání hmoty s antihmotou. Naopak vznikla zajímavá debata nejen o elektronických knihách, kterou byl zahájen knihovnický festival KISK FEST.

Více na Lemur.mu

Není to vůbec dávno, co světem otřáslo zahájení prodeje historicky prvního tabletu. Následně byl vypuštěn první cenově přijatelný tablet, první aplikace ke snadné četbě e-books, první programy pro online stahování čerstvých čísel periodik. Technická evoluce nedávné novinky proběhla neuvěřitelně rychle a vlastnící iPadů mohou stahovat už i celé knihy.

Více na Topzine.cz