Akademie 3. věku opět zahájila svou činnost

Ve čtvrtek 15. září 2011 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka zahájili sedmý ročník Akademie 3. věku – vzdělávání pro seniory, jejíž hlavním sponzorem jsou Tři brány, komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci. Již první seminář s názvem Inkové navštívilo 89 zájemců nejen z řad seniorů.

Tématem tentokrát byli Inkové – mýty a historie říše Inků, hierarchie a uspořádání státu, Machu Picchu – zapomenuté město v horách. Bezmála dvě hodiny poutavého vyprávění lektorky mezinárodní organizace Nová Akropolis Jany Švábové se opět, tak jako v minulých ročnících, setkalo s velkým obdivem.

Další seminář „velkého cyklu“ se koná ve čtvrtek 20. října 2011 v 9 hod. Tisková mluvčí Policie ČR, ÚO Vyškov Mgr. Alice Navrátilová bude s přítomnými besedovat na velmi ožehavé téma Jak se vyhnout okradení.

V pátek 7. října 2011 v 9 hod. zahajujeme „malý cyklus“ cestopisných besed. Pan Milan Kovár nás přijde seznámit s Jižní Čínou.

V pátek 22. září v 9 a v 16 hod. se koná druhá lekce tréninku paměti pro pokročilé a ve čtvrtek 29. září v 16 hod. druhá lekce tréninku paměti pro začátečníky.

Více informací o programu v knihovně nebo na internetových stránkách A3V.

Fotogalerie


Akademie 3. věku - září 2011