A3V: Paříž konce 19. století a umělci střední Evropy ZMĚNA!!!

Událost se konala 16.3.2023 9:30 - 11:00 ve velkém sále.

Vzhledem k onemocnění Mgr. Sylvy Cidlinské dochází ke změně tématu přednášky Akademie 3. věku ve čtvrtek 16. 3. 2023 v 9.30 h.

O mírné kognitivní poruše bude přednášet Zdeňka Adlerová, trenérka paměti České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

Mírná kognitivní porucha (Mild Cognitive Impairment - MCI) je poměrně široký pojem používaný k popsání mírných, ale měřitelných poruch paměti či poznávacích funkcí, například soustředění, rozhodování nebo orientace. Člověk s mírnou kognitivní poruchou má tedy s pamětí o něco větší potíže, než odpovídá jeho věku, rozhodně ale nesplňuje kritéria pro diagnózu demence. Záleží však na tom, jak se tato porucha bude vyvíjet dále. Částečně to může ovlivnit i sám pacient.

---------------------

Od druhé poloviny 19. století představovala Paříž významné mezinárodní kulturní centrum, kde se rodily nové umělecké proudy. Není divu, že se zde řada středoevropských umělců toužila prosadit. Přednáška posluchače seznámí s malíři z českých zemí, Polska a Uher, kteří ve městě na Seině zanechali svou stopu.