Oddělení pro dospělé

Oddělení pro dospělé čtenáře je prostorově i personálně největším pracovištěm knihovny a nachází se na druhém podlaží a tzv. galerii.

Čtenářem se může stát osoba starší 15-ti let, která se registruje dle platného knihovního řádu a zaplatí roční poplatek (viz ceník a jak se registrovat).

Volné výběry

Ve volných výběrech naleznete rozsáhlou nabídku beletrie a naučné literatury, dále internet pro veřejnost (celkem 12 stanovišť), kde je registrovaným čtenářům umožněn bezplatný přístup. Pokud si ale tisknou dokumenty z internetu, je tato služba již zpoplatněná (viz Tiskové výstupy z internetu dle ceníku).

V místnostech oddělení a na tzv. podestě jsou umístěna celkem tři informační místa, kde vám pracovníci knihovny rádi pomohou s vyhledáním konkrétního titulu nebo poradí s výběrem vhodné literatury dle vašich požadavků. Pro orientaci a vyhledávání potřebných titulů slouží čtenářům 6 počítačů s katalogem dokumentů, tzv. on-line katalogem.

Další informace

Beletrie je uložena abecedně podle prvních dvou písmen z příjmení autora. Zvlášť vyčleněny jsou úseky poezie, dramata, cizojazyčná literatura, knihy z lékařského prostředí, detektivky, dobrodružná literatura, sci-fi a fantasy, romány pro ženy a dívčí romány. Pro lepší orientaci ve fondu a v nabízené literatuře slouží čtenářům piktogramy a celkem 23 tématických seznamů. V naučné literatuře jsou knihy stavěny podle Mezinárodního desetinného třídění (MDT).

Výpůjční doba knih je 1 měsíc, časopisů 1 týden a pokud na knihu není rezervace, lze výpůjčku dvakrát prodloužit.

Na vypůjčenou knihu lze vytvořit rezervaci, po jejím návratu čtenář obdrží upozornění k vyzvednutí knihy (obojí zpoplatněná služba viz ceník a časté dotazy).

Rozvoz knih imobilním čtenářům – 1 x měsíčně

Součástí služeb oddělení pro dospělé je donášková služba pro imobilní a zdravotně znevýhodněné seniory.

Půjčovní doba

po, út, st, pá: 9.00 – 18.00
čtvrtek: 13.00 – 18.00
sobota: 9.00 – 11.30

Kontakty

Ludmila Orálková, vedoucí útvaru služeb
oralkova(at)kkdvyskov.cz

Jana Spíchalová, vedoucí půjčovny, rozvoz knih imobilním čtenářům
spichalova(at)kkdvyskov.cz

Mgr. Sylva Cidlinská
cidlinska(at)kkdvyskov.cz

Jan Řezníček, DiS.
reznicek(at)kkdvyskov.cz

Lucie Svobodová, DiS.
svobodova(at)kkdvyskov.cz

Bc. Renata Dvořáková
dvorakova(at)kkdvyskov.cz

Eda L. Bösser
bosser(at)kkdvyskov.cz

Karel Tenora
tenora(at)kkdvyskov.cz

Jana Valiašková
valiaskova(at)kkdvyskov.cz
janavali(at)seznam.cz

telefon: 517 324 541